dievca vo furiku posterKatedra histórie, ako riešiteľské pracovisko projektu APVV-17-0199 „Kultúrny produkt regionálneho múzea v kontexte objektívnej spoločenskej potreby: Život v totalite v rokoch 1939 – 1945“, dáva do pozornosti výstup v podobe dramatizácie osudu židovskej rodiny Ing. Ferdinanda Felsenburga. Divadelné predstavenie „Dievča vo fúriku“ vzniklo v rámci našej spolupráce so Základnou školou Jozefa Rosinského v Nitre. Pod režisérskou taktovkou Mgr. Márie Šiškovej sa širokej verejnosti predstavia žiaci Literárno – dramatického odboru, pedagóvia a ochotníci. Cieľovou skupinou projektu sú žiaci a študenti základných a stredných škôl, pričom metodicky možno hovoriť o zážitkovej forme – doplnku dejepisného vyučovania s dôrazom na emocionalizáciu a empatizáciu v edukácii. Zároveň ide o program „múzejného divadla“ vytvoreného pre potrebu múzejno – pedagogických aktivit regionálního múzea (Ponitrianske muzeum v Nitre).

Prváci Bc. štúdia

aby sa predišlo zbytočnému chaosu, rozvrhy si zatiaľ nerobte. Vaša tútorka Mgr. B. Pintérovou, PhD. Vám s nimi pomôže na Inštruktáži pre prvákov, ktorá bude v utorok 21. 9. o 7.30 v Akropole na Hodžovej ul. 3. poschodie.

Externí študenti

rozvrh pre zimný semester sa ešte aktualizuje, zverejníme ho po definitívnych úpravách. Prednostne platí to, čo vidíte v AIS.