DOD 2019V piatok, dňa 22. 11. 2019, bude na Filozofickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre prebiehať Deň otvorených dverí. Záujemcov o štúdium srdečne privítajú aj pracovníci Katedry histórie FF UKF v Nitre. Program sa začne o 9.00 hod. v Akropole (miestnosť H-307, 3. poschodie, Hodžova 1, bočný vchod v budove Okresného úradu), kde budú uchádzači informovaní o možnostiach vzdelávania sa na našej alma mater. Po skončení oficiálneho programu môžu stredoškoláci navštíviť jednotlivé pracoviská.
Na Katedre histórie FF UKF v Nitre (sídli v tej istej budove) začíname o 9.40 hod. v miestnosti H-209 (druhé poschodie, posledné dvere na pravej strane). Tu Vám budú predstavené katedrou ponúkané študijné programy – učiteľstvo histórie, jednoodborová história a medziodborové štúdium história – archeológia, história – filozofia a história so žurnalistikou. Následne sa dozviete niečo o charaktere štúdia a možnostiach zdokonaľovania svojich zručností. Na záver sme pre Vás pripravili prednášku doktorky Aleny Mikulášovej o využití pramenného materiálu z moderných dejín pri bádaní v histórii.
Počas celého dňa  Vám budú k dispozícii zamestnanci i študenti katedry histórie, ktorí radi odpovedia na Vaše otázky. K nahliadnutiu tiež budete mať početné publikácie pracovníkov katedry, ale aj prvé diela a dielka z pera našich študentov.

Podcast s dôležitými informáciami o štúdiu na Katedre histórie FF UKF v Nitre.