plagat boli ini 19Katedra histórie a občianske združenie Detské múzeum Severka v spolupráci s Ponitrianskym múzeom prinášajú zážitkový edukačný výstavný projekt „Boli iní?“ Tematicky reflektuje osud nitrianskych Židov a Rómov v rokoch 1939 – 45 s dôrazom na humanizáciu dejepisného vyučovania. Cieľovú skupinu predstavujú žiaci základných a stredných škôl so svojimi pedagógmi. Súčasťou výstavy je interaktívny osvetový program s cieľom predchádzať etnickej a rasovej neznášanlivosti pre materské školy. Realizátori predstavia navrhnutý model interpretačného uchopenia historicky ťažkej témy v zmysle spolupráce pamäťovej a primárnej vzdelávacej inštitúcie s možnosťou ďalšieho využitia v spoločenskej praxi. Pozývame na smutnú, ale v kontexte kultúrneho odkazu s cieľom poučenia sa z minulosti dôležitú improvizovanú prechádzku našim mestom. Výstava je výstupom riešenia projektu KEGA 037UKF-4/2018 „Nitra a nitriansky región v čase totality 1393-1945“.

Úvod do štúdia 14. novembra

2022 v pondelok s PhDr. J. Jakubejom, PhD. sa nekoná z dôvodu organizovania podujatia ku Dňu tolerancie v miestnosti Akropola od 9.15 do 16.00 hod. Všetci ste srdečne pozvaní. Info o podujatí TU

Spätná väzba na výučbu

Milí študenti,