Pri príležitosti 20. výročia založenia Filozofickej fakulty UKF v Nitre sa na pôde Katedry histórie FF UKF v Nitre konala dňa 8. 10. 2013 medzinárodná vedecká konferencia Ženy 19. a 20. Storočia. Záštitu nad podujatím prevzal dekan Filozofickej fakulty prof. PaedDr. Bernard Garaj, CSc. Hoci názov môže vypovedať o čisto ženskom zatúpení, opak bol pravdou. Zúčastnení odborníci reprezentovali výsledky najnovšieho výskumu tzv. ženskej otázky. Medzi vystupujúcimi boli napríklad: PhDr. Jana Malínska, PhD.; doc. PhDr. Dana Musilová, CSc.; PhDr. Marie Bahenská, PhD.; Mgr. Karol Hollý, PhD.; Mgr. Denisa Nečasová, PhD. alebo PhDr. Mária Tonková, PhD. Diskusie v závere oboch blokov, aj za účasti študentov, priniesli mnoho podnetných myšlienok a poukázali na nové možnosti medzinárodnej spolupráce.