Sprievodným podujatím netradičnej výstavy s názvom Mesto pod mestom, ktorú pre širokú laickú verejnosť pripravili v dňoch 5. – 21. 10. 2011 pracovníci a študenti Katedry muzeológie FF UKF v Nitre v spolupráci s Katedrou histórie FF UKF v Nitre, bola súťaž pre žiakov základných škôl.  Školáci mali na základe informácií podaných na výstave odpovedať na otázky v pripravenom pracovnom zošite. Prvá časť historickej hry prebiehala v priestoroch Ponitrianskeho múzea v Nitre (kde bola výstava inštalovaná) a druhá časť v exteriéri – na Svätoplukovom námestí a pešej zóne. Víťazom súťaže sa stali žiaci Základnej školy na Tulipánovej ulici v Nitre.