DODVo štvrtok 15. februára 2018 bude na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre prebiehať Deň otvorených dverí a, pochopiteľne, svoje brány otvorí aj Katedra histórie FF UKF v Nitre. Program sa začína o 9,00 hod. v Aule UKF na Triede Andreja Hlinku 1 (hlavná budova UKF), kde záujemcovia o štúdium na univerzite dostanú základné informácie o možnostiach vzdelávania sa na našej alma mater. Po skončení oficiálneho programu môžu stredoškoláci navštíviť jednotlivé pracoviská. Na Katedre histórie FF UKF v Nitre (Hodžova ulica, bočný vchod v budove Okresného úradu) začíname o 10,15 hod. v miestnosti H-209 (druhé poschodie, posledné dvere na pravej strane), kde na Vás budú čakať naši študenti a pracovníci. Dozviete sa od nich, čo Vás pri štúdiu histórie/dejepisu čaká, aké máte možnosti zdokonaľovať sa vo svojich zručnostiach a aké sú Vaše možnosti uplatnenia sa v budúcnosti. Radi Vám však odpovieme aj na iné vaše otázky. O 10,45 hod. si budete môcť vypočuť prednášku profesorky Janky Hečkovej na tému Mýty v dejinách. Po jej skončení sa Vám budú individuálne venovať naši zamestnanci. Budete si tiež môcť pozrieť výber z publikácií, ktoré napísali pracovníci našej katedry, ako aj diela našich študentov.

Tešíme sa na Vás!

Podcast s dôležitými informáciami o podávaní prihlášok a štúdiu na Katedre histórie FF UKF v Nitre

Video o Filozofickej fakulte.

Podcast k prijímaciemu konaniu.

Katedra histórie
Sprievodca štúdiom

je pripravený pre študentov prvých ročníkov, prípadne aj pre vyššie ročníky. Nájdete si tu najdôležitejšie informácie, mená,  kontakty aj študijné programy a pomôže vám orientovať sa v mnohých situáciách. Nájdete si ho T U