Katedra histórie FF UKF v Nitre ponúka pre uchádzačov tri študijné programy v bakalárskom stupni štúdia, dva študijné programy pre magisterský stupeň štúdia a jeden pre tretí stupeň vysokoškolského štúdia. V bakalárskom stupni si záujemcovia môžu vybrať jednoodborové štúdium histórie, medziodborové štúdium histórie v kombinácii s archeológiou a učiteľské štúdium histórie v kombinácii s iným učiteľským predmetom (kombinácie sú možné aj s odbormi z iných fakúlt, napríklad s prírodnými vedami).

V magisterskom stupni štúdia zabezpečuje Katedra histórie výučbu na dvoch študijných programoch, ktoré budú v najbližšom čase rozšírené o ponuku medziodborového štúdia histórie s archeológiou. Ide o nasledovné študijné programy: jednoodborové štúdium histórie a štúdium učiteľstva histórie v kombinácii s iným aprobačným predmetom (prípustné sú rôzne variácie kombinácií aj s odbormi z iných fakúlt).

V treťom stupni vysokoškolského štúdia ponúka katedra študijný program Slovenské dejiny.

Študijné programy k nahliadnutiu TU

Podcast k prijímaciemu konaniu

Katedra histórie
Sprievodca štúdiom