stud spolky program17V dňoch 29. – 30. 4. 2017 hostí Konštantínov historický spolok pri Katedre histórie FF UKF v Nitre študentské historické spolky z univerzít z Čiech, Moravy a Slovenska. Podujatia sa zúčastní dovedna 10 takýchto spolkov, a to z Karlovej univerzity v Prahe, Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, Univerzity Komenského v Bratislave, Univerzity Palackého v Olomouci, Univerzity Hradec Králové, Masarykovej univerzity v Brne, Prešovskej univerzity v Prešove, Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. V rámci programu sa bude rokovať aj o zintenzívnení spolupráce medzi spolkami a možnosti vydávania spoločného periodika, v ktorom by mohli študenti histórie a príbuzných odborov publikovať. V sobotu v poobedňajších hodinách je pre účastníkov podujatia pripravená exkurzia po pamätihodnostiach v Nitre. Podujatie finančne a personálne podporili: Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Filozofická fakulta UKF v Nitre, Nitrianska komunitná nadácia, Slovenská historická spoločnosť pri Historickom ústave SAV, Herodotos o. z. Všetci ste srdečne vítaní!

Program podujatia

Katedra histórie
Sprievodca štúdiom

je pripravený pre študentov prvých ročníkov, prípadne aj pre vyššie ročníky. Nájdete si tu najdôležitejšie informácie, mená,  kontakty aj študijné programy a pomôže vám orientovať sa v mnohých situáciách. Nájdete si ho T U