stud spolky program17V dňoch 29. – 30. 4. 2017 hostí Konštantínov historický spolok pri Katedre histórie FF UKF v Nitre študentské historické spolky z univerzít z Čiech, Moravy a Slovenska. Podujatia sa zúčastní dovedna 10 takýchto spolkov, a to z Karlovej univerzity v Prahe, Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, Univerzity Komenského v Bratislave, Univerzity Palackého v Olomouci, Univerzity Hradec Králové, Masarykovej univerzity v Brne, Prešovskej univerzity v Prešove, Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. V rámci programu sa bude rokovať aj o zintenzívnení spolupráce medzi spolkami a možnosti vydávania spoločného periodika, v ktorom by mohli študenti histórie a príbuzných odborov publikovať. V sobotu v poobedňajších hodinách je pre účastníkov podujatia pripravená exkurzia po pamätihodnostiach v Nitre. Podujatie finančne a personálne podporili: Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Filozofická fakulta UKF v Nitre, Nitrianska komunitná nadácia, Slovenská historická spoločnosť pri Historickom ústave SAV, Herodotos o. z. Všetci ste srdečne vítaní!

Program podujatia

Rektorské voľno

udelené pri príležitosti 60. výročia založenia UKF v Nitre bude dňa 17. 10. 2019 v čase od 9.15 do 14.30 hod.

Sprievodca štúdiom

je pripravený pre študentov prvých ročníkov, prípadne aj pre vyššie ročníky. Nájdete si tu najdôležitejšie informácie, mená,  kontakty aj študijné programy a pomôže vám orientovať sa v mnohých situáciách. Nájdete si ho T U