• Cieľom štúdia je získať plnohodnotné vzdelanie umožňujúce vyučovať históriu na základných a stredných školách. Obsah štúdia je totožný s akreditovanými študijnými programami učiteľstva histórie pre bakalársky a magisterský stupeň.
  • Podmienkou pre prijatie je ukončené vysokoškolské vzdelanie pedagogického zamerania.
  • Štúdium je 6 - semestrové, 300 kontaktných hodín za celé štúdium, výučba prebieha v sobotu od 8.30 do 13.30 hod.
  • Štúdium sa končí obhajobou záverečnej práce a záverečnou skúškou. Študenti získavajú po absolvovaní rozširujúceho štúdia vysvedčenie.
  • Prihlášky posielajte do konca mája aktuálneho kalendárneho roka. Po tomto termíne je možné podať prihlášku po vzájomnej dohode, kontaktujte: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. .
  • K nahliadnutiu študijný plán RŠ
  • Viac informácií tu.