DOD 2020Vo štvrtok, dňa 13. 2. 2020, bude na Filozofickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre prebiehať Deň otvorených dverí. Záujemcov o štúdium srdečne privítajú aj pracovníci Katedry histórie FF UKF v Nitre. Program sa začne v Akropole (miestnosť H-307) (v budove Okresného úradu z boku na ulici Hodžova 1), kde budú uchádzači informovaní o možnostiach vzdelávania sa na Univerzite Konštantína Filozofa. Po skončení oficiálneho programu môžu stredoškoláci navštíviť jednotlivé pracoviská.
Na Katedre histórie FF UKF v Nitre (sídli v tej istej budove na Hodžovej 1) začíname v miestnosti H-209 (druhé poschodie, posledné dvere na pravej strane). Program bude pozostávať z dvoch po sebe idúcich blokov:
1. Začiatok o 9,50 hod. Prvý blok sa začne predstavením študijného programu – jednoodborová história. Následne sa dozviete niečo o charaktere štúdia a možnostiach zdokonaľovania svojich zručností. Ak Vám bude niečo nejasné, budete sa na to môcť opýtať vedenia katedry. Na záver prvého bloku sme pre Vás pripravili prednášku doktorky Aleny Mikulášovej o využití pramenného materiálu z moderných dejín pri bádaní v histórii.
2. Začiatok o 11,00 hod. Druhý blok je venovaný predstaveniu študijných programov - učiteľstvo histórie (rôzne kombinácie) a medziodborových štúdií v daných kombináciách: história – archeológia, história – filozofia a história so žurnalistikou. Ďalší program bude, podobne ako v prvom bloku, zameraný na prezentáciu charakteru štúdia a možností, ktoré Vám univerzita a katedra ponúkajú. Čas bude vyhradený aj na prípadné otázky pre vedenie katedry. Záver bude patriť prednáške Dr. Aleny Mikulášovej na tému bádania v histórii pri písaní záverečných prác.
Počas celého dňa Vám budú k dispozícii zamestnanci i študenti katedry histórie, ktorí radi odpovedia na Vaše otázky. K nahliadnutiu tiež budete mať početné publikácie pracovníkov katedry, ale aj prvé diela a dielka z pera našich študentov

Podcast s dôležitými informáciami o štúdiu na Katedre histórie FF UKF v Nitre.

Na katedre ponúkame možnosť študovať nasledovné bakalárske študijné programy:
Jednoodborová história – interná aj externá forma
Učiteľstvo histórie v kombinácii s iným predmetom – interná forma (v externej forme sú dané len dve možné kombinácie so slovenským jazykom alebo s anglickým jazykom)
Medziodborové štúdium v presne daných kombináciách:
História – archeológia – interná forma
História – filozofia – interná forma
Žurnalistika – história – interná aj externá forma

Magisterské študijné programy:
Jednoodborová história – interná aj externá forma
Učiteľstvo histórie v kombinácii s iným predmetom – interná forma, pri externej forme je možná len kombinácia so slovenským jazykom

Katedra histórie
Sprievodca štúdiom