HD kaz zivot v stredovekom UhorskuMilí študenti, v utorok 19. novembra 2019 od 8,30 hod. sa na Katedre histórie Filozofickej fakulty UKF v Nitre, v Akropole, uskutočnia Historické dni zamerané na každodenný život v stredovekom Uhorsku. V rámci nich sa uskutočnia prednášky, ktoré populárnou formou predstavia dôležité fenomény stredovekej uhorskej spoločnosti. Prednášať budú poprední slovenskí odborníci na stredoveké dejiny z univerzitného prostredia a Slovenskej akadémie vied. Pozornosť bude venovaná témam: manželstvo a rodinný život (Peter Labanc), fenomén hry v spoločnosti (Vladimír Segeš), význam hudby v stredoveku (Eva Veselovská) a život v stredovekých kláštoroch (Gabriel Hunčaga). Bližšie informácie sú na priloženom plagátiku resp. ich radi poskytneme prostredníctvom e-mailu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Všetci ste srdečne pozvaní.