HD kaz zivot v stredovekom UhorskuMilí študenti, v utorok 19. novembra 2019 od 8,30 hod. sa na Katedre histórie Filozofickej fakulty UKF v Nitre, v Akropole, uskutočnia Historické dni zamerané na každodenný život v stredovekom Uhorsku. V rámci nich sa uskutočnia prednášky, ktoré populárnou formou predstavia dôležité fenomény stredovekej uhorskej spoločnosti. Prednášať budú poprední slovenskí odborníci na stredoveké dejiny z univerzitného prostredia a Slovenskej akadémie vied. Pozornosť bude venovaná témam: manželstvo a rodinný život (Peter Labanc), fenomén hry v spoločnosti (Vladimír Segeš), význam hudby v stredoveku (Eva Veselovská) a život v stredovekých kláštoroch (Gabriel Hunčaga). Bližšie informácie sú na priloženom plagátiku resp. ich radi poskytneme prostredníctvom e-mailu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Všetci ste srdečne pozvaní.

Katedra histórie
Sprievodca štúdiom

je pripravený pre študentov prvých ročníkov, prípadne aj pre vyššie ročníky. Nájdete si tu najdôležitejšie informácie, mená,  kontakty aj študijné programy a pomôže vám orientovať sa v mnohých situáciách. Nájdete si ho T U