Milí študenti, pozývame Vás zapojiť sa do Študentskej vedeckej, odbornej a umeleckej činnosti (ŠVOUČ). Študentská vedecká, odborná a umelecká činnosť predstavuje možnosť vyskúšať si prezentáciu vlastných myšlienok pred širším publikom, možnosť získať odborné rady, ktoré môžu pomôcť pri ďalšom výskume a štúdiu, ako aj možnosť zviditeľniť sa. Práce nemusia byť rozsiahle. Ide skôr o dobrý nápad a prezentáciu zaujímavej historickej témy, alebo predstavenie výsledkov vášho bádateľského úsilia k problematike ktorej sa venujete.
Najlepšie práce budú publikované v katedrovom zborníku študentských prác Vox discipuli historiae a budú odmenené motivačným štipendiom.
V prípade záujmu je potrebné odovzdať vyplnené príhlášky do 25. februára 2019 na sekretariáte katedry. Záujemcovia si môžu prihlášku a vzorové pokyny, ako majú vyzerať úvodné časti práce, stiahnuť z tohoto oznamu, prípadne si ich môžu vyzdvihnúť na sekretariáte katedry.
Prácu je potrebné v definitívnej podobe odovzdať do 4. marca 2019 na sekretariáte katedry, alebo doc. M. Glejtekovi.
ŠVOUČ sa na Katedre histórie FF UKF uskutoční 13. marca 2019.
Záujemcovia o akékoľvek informácie k ŠVOUČ môžu kontaktovať doc. M. Glejteka osobne, alebo cez e-mail (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.). Informácie im ochotne poskytnú aj ostatní členovia katedry, ktorí im radi pomôžu pri výbere témy aj pri príprave práce.
Tešíme sa na vaše práce a vzájomne obohacujúce stretnutie.