DOD2019Aj tento rok bude vo štvrtok, dňa 21. 2. 2019 prebiehať na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre Deň otvorených dverí. Záujemcov o štúdium na našej univerzite srdečne privíta aj  Katedra histórie FF UKF v Nitre. Program sa začne o 9.00 hod. v Aule UKF na Triede Andreja Hlinku 1 (hlavná budova UKF), kde uchádzači obdržia základné informácie o možnostiach vzdelávania sa na našej alma mater. Po skončení oficiálneho programu môžu stredoškoláci navštíviť jednotlivé pracoviská.
Na Katedre histórie FF UKF v Nitre (Hodžova ulica 1, bočný vchod v budove Okresného úradu) začíname o 10.15 hod. v miestnosti H-209 (druhé poschodie, posledné dvere na pravej strane). Tu si budete môcť vypočuť pútavú prednášku doktorky Aleny Mikulášovej o živote v čase prvej svetovej vojny. Po nej bude v čase od 10.35 nasledovať predstavenie študijných programov jednoodborová história a medziodborové štúdium histórie s archeológiou. O 11.15 sa dozvedia niečo viac o charaktere štúdia, možnostiach zdokonaľovania svojich zručností, ale aj o uplatnení sa na trhu práce tí, ktorí sa zaujímajú o študijný program učiteľstvo dejepisu v kombinácii.
Počas celého dňa  Vám budú k dispozícii zamestnanci i študenti katedry histórie, ktorí radi odpovedia na Vaše otázky. K nahliadnutiu tiež budete mať početné publikácie pracovníkov katedry, ale aj prvé diela a dielka z pera našich študentov.

Podcast s dôležitými informáciami o podávaní prihlášok a štúdiu na Katedre histórie FF UKF v Nitre

Video o Filozofickej fakulte

Podcast k prijímaciemu konaniu

Rektorské voľno

udelené pri príležitosti 60. výročia založenia UKF v Nitre bude dňa 17. 10. 2019 v čase od 9.15 do 14.30 hod.

Sprievodca štúdiom

je pripravený pre študentov prvých ročníkov, prípadne aj pre vyššie ročníky. Nájdete si tu najdôležitejšie informácie, mená,  kontakty aj študijné programy a pomôže vám orientovať sa v mnohých situáciách. Nájdete si ho T U